Diller

Genel Bilgi

Tezli Yüksek Lisans Programı 
Fırat Üniversitesi İletişim Fakültesi, Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünde 2005-2006 eğitim ve öğretim yılından itibaren "Tezli Yüksek Lisans" programı yürütülmüş, 2010-2011 eğitim ve öğretim yılından itibaren programın adı "İLETİŞİM BİLİMLERİ ANABİLİM DALI" olarak değişmiştir. Fırat Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesindeki İletişim Bilimleri Anabilim Dalı, öncelikli olarak iletişim fakülteleri mezunlarının kendilerini akademik anlamda geliştirebilmelerine olanak sağlamaktadır. Gazetecilik, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, Radyo,Televizyon ve Sinema Bölümlerinden mezun olan öğrencilere tezli yüksek lisans programda eğitim verilmeye devam edilmektedir. 

İletişim Bilimleri Ana Bilim Dalı Başkanlığını Prof.Dr. Mustafa Yağbasan yürütmektedir.

Tezsiz Yüksek Lisans Programı (Pedagojik Formasyon)
Günümüzde ülkemizin birçok yerinde İletişim Meslek Liselerinin açılması, İletişim mezunlarına öğretmen olabilmenin yolunu da açmıştır. Dört yıllık bir eğitimden sonra pedagojik formasyona başvuran ve bu eğitimi tamamlayan kişiler KPSS yoluyla kamu kurumlarında çalışabilme fırsatı yakalamaktadır. 

 

İletişim Bilimleri Doktora Programı
Fırat Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İletişim Bilimleri Doktora Programına 2018-2019 Güz yarıyılından itibaren başvurular kabul edilecektir. 2018-2019 güz yarıyılı başvuruları için tıklayınız.

Türkçe