Diller

Başarılarımız

BİR ÖDÜL DE KAR FİLM FESTİVALİ'NDEN
Bu yıl 15. kez düzenlenen Uluslararası Kar Film Festivalinde sonuçlar açıklandı. 3.sınıf öğrencilerimizden Sinan Bal ve ekibi yarışmada ikincilik ödülünü elde ettiler. Öğrencimizi ve ekibini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorz.

TRT’den Radyo Televizyon ve Sinema Bölümüne iki ödül birden...

(etkin sekme)

Öğrencilerimiz 4.Genç İletişimciler Yarışmasında bir ikincilik, bir de üçüncülük kazandı

(Ödül kazanan öğrencilerimiz TRT görevlileriyle birarada)

Türkiye Radyo Televizyon Kurumu (TRT) tarafından kamu hizmeti yayıncılığı anlayışı çerçevesinde yarının yayıncıları olacak olan üniversite öğrencilerinin çalışmalarını teşvik etmek amacıyla düzenlenen “TRT 4. Geleceğin İletişimcileri Yarışması” sonuçlandı.

Sesli-Görüntülü Habercilik ana kategorisinde İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü öğrencilerimiz iki dalda ödülü layık görüldü. TRT İstanbul Tepebaşı Stüdyolarında gerçekleşen ödül töreni aynı anda TRT Türk ve TRT Okul kanallarında da canlı olarak yayınlandı.

Televizyon Haberi dalında öğrencilerimiz Talip TAŞ, Mehmet Ali KAYA ve Bilge GÜLER “Bir Hayvana Çarpınca Ne Yapmalıyız?” başlıklı haberleriyle ikinci oldu. Günlük hayatta defalarca karşılaşabileceğimiz ve çoğu sürücünün başına gelebilecek bir konuda, “trafikte seyir halindeyken bir hayvana çarpınca ne yapmalıyız?” sorusuna cevap aradıkları haberde; birçok sürücünün hayvanların tedavi masraflarının trafik sigortası tarafından karşılandığını bilmedikleri, bu yüzden çarpılan hayvanların ölüme terkedildiği ortaya çıktı.

 

(
İkincilik ödülü kazanan Talip Taş, Bilge Güler ve Mehmet Ali Kaya)

 

 

Gazetecilik Bölümü Arş.Gör. Hatice ERTÜRK de ödül törenine katılması için görevlendirildi ve öğrencilerimizle bu anlamlı günde bir arada bulundu.

Televizyon Haber Programı dalında ise Abdülkadir ALTUNDAĞ, Mardin’in son semerci ustalarından biri olan Mesut İLDOĞAN’ı anlattığı “Ölmüş Sanatın Ustası” adlı çalışmasıyla üçüncülük ödül heykelinin sahibi oldu. Ödül kazanan eserde; makineleşmenin semercilik mesleğine etkisinin, bir semerin yapım sürecinin ve kendi tabiriyle “topu topu 10 kişi kaldıkları” semercilik sanatını meslek olarak devam ettiren Mesut İLDOĞAN’ın hayatının detaylı olarak anlatılıyor.

(Üçüncülük ödülü kazanan Abdülkadir Altundağ)

Vermiş olduğu “Radyo-Televizyon Haber Program Yapımı” dersi kapsamındaki vize ve final ödevleriyle yarışmaya katıldıklarını belirten Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü Başkanı Dr.Öğr.Üyesi Feridun NİZAM; “Geçen yıl ilk defa katıldığımız aynı yarışmada yine üçüncülük kazandık. Bu yıl ise ödül sayımız ikiye katlandı. Öğrencilerim tamamen kendi imkânlarıyla çektikleri haberlerle ödül kazanmanın sevincini, gururunu yaşıyorlar. Talip, Mehmet Ali ve Bilge ulaşım imkânı zor olan Belediyemizin Hayvan Barınağına Hankendi minibüslerinin son durağından 25 dakika yaya yürüyerek çekim yaptılar. Abdülkadir öğrencim defalarca Mardin’e gidip geldi. Aldıkları ödüller haklı gururları ve emeklerinin karşılığıdır. Kendileri için CV’lerine gururla yazabilecekleri çok prestijli bir ödül. Beni açımdan ise dersi doğru ve gerektiği gibi işlediğimin, doğru yolda olduğumun, “haber” dersimin iletişim sektörünün okulu olarak kabul edilen TRT tarafından onaylandığının ispatıdır.” şeklinde konuştu.


Aydın Doğan Vakfı 29. Genç İletişimciler Yarışmasında fakültemizi temsilen katılan Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü öğrencilerimiz İsmail Ayazlı ve Mert Göral "Görsel Televizyon Haberi" kategorisinde ikinci oldular. 

ÖĞRENCİLERİMİZİ TEBRİK EDİYOR, BAŞARILARININ DEVAMINI DİLİYORUZ. 

Yarışmada televizyon haberi dalında ikinciliğe layık görülen eseri aşağıda linkten izleyebilirsiniz.

https://www.genciletisimcileryarismasi.com/29-yarisma-sonuclari/#contest...

 


İnternetin yeni dizisi: Abzüğürt

Geçtiğimiz yıl 10. Çayda Çıra Film Festivaline katılan ve yaptıkları kısa film ile dereceye giren Fırat Üniversitesi Radyo Televizyon Sinema Bölümü öğrencilerinden bir grup film çekme çalışmalarına devam ediyor. Kısa filmden sonra internet dizisi çekmeye başlayan öğrenciler “Abzüğürt” adlı dizi ile başarılarına başarı katmaya devam ediyor.


Yönetmenliğini Muhammet Karabulut ve Kamil Coşkun adlı öğrencilerin yaptığı Abzüğürt Youtube'da 10 Şubat Cumartesi günü ilk bölümünü yayınladı. Çekimlerinin İletişim Fakültesinde ve Elazığ’ın farklı mahallelerinde yapılan dizi, sürekli bir yerde çalışamayan züğürt bir karakteri ve onun çocukluk aşkını komik ve eğlenceli bir şekilde anlatıyor. Son zamanlarda internet dizi kültürünün ülkemizde yaygınlaşması sebebiyle böyle bir dizi çektiklerini söyleyen dizinin senaristi ve aynı zamanda yönetmeni olan Muhammet Karabulut: “Daha önce bir çok kısa film çekmiştik ve artık daha uzun daha detaylı olay örgüsü olan bir iş yapmak istiyorduk. Ekip arkadaşlarımızla görüşüp proje hakkında fikir yürüttük, fikirler aldık ve güzel bir ekip kurup, film çekmeye karar verdik.” dedi.
Fakültelerinden bazı öğretim üyelerinin de kendilerine yardımcı olduklarını aktaran Karabulut, “Fakültede birçok hocamızın desteğini gördük. Dizimizin ilk bölümü olmasına rağmen güzel geri dönüşler aldık. En kısa zamanda 2. bölümü de yayınlayacağız. Diğer bölümlerimiz çok daha eğlenceli olacak.” diye konuştu.

FÜ İletişim Fakültesinden bir başarı daha

Belgesel Sinemacılar Birliği tarafından düzenlenen “Belgesel Film Destekleme ve Geliştirme Projesi”ne Fırat Üniversitesinden İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü 4. Sınıf öğrencisi Nurullah Oral’ın  “Yarım Asırlık Aşk” adlı belgesel film projesi seçildi.

İlk olarak Belgesel Sinemacılar Birliği tarafından 16-17 Ekim 2017 tarihlerinde İletişim Fakültesinde bir program düzenlendi. Programda “Belgesel Proje Oluşturma Süreçleri” hakkında ayrıntılı bilgiler verildi.
Programın ikinci süreci olarak projelerin kabul edilmesi ve İstanbul’da yapılacak olan çalıştaya davet edilip proje süreci hakkında, aynı zamanda belgesel sinema, sinema- TV alanına erişimi, sosyal olanakları görece az olan üniversitelerdeki pek çok öğrenciye belgesel sinemayı, belgesel sinemacılara giderek artan gereksinimi anlatmayı; günümüzden başarılı örnekleri izlettirmeyi, daha çok öğrenciyi gelecekteki meslektaşları olma adına sunum yapıldı.    

Proje Elazığ Fırat Üniversitesi İletişim Fakültesi, Giresun Tirebolu Üniversitesi, Gümüşhane Üniversitesi, Mersin Üniversitesi İletişim Fakültesi ve Van Yüzüncü Yıl Güzel Sanatlar Fakültesinde gerçekleştirildi. Ekim, Kasım, Aralık aylarında iki aşamalı olarak yapılan projede, 60’a yakın öğrenci projesi geliştirildi. Projenin son aşamasında, 14-15 Aralıkta, her okuldan en iyi geliştirilen 2’şer projenin sahibi ve birer akademik personel İstanbul’a davet edildi.
Proje kapsamında, Elazığ Fırat Üniversitesi İletişim Fakültesinden 1 öğrenci, Giresun Tirebolu Üniversitesinden 3, Gümüşhane Üniversitesinden 2, Mersin Üniversitesi İletişim Fakültesinden 2 ve Van Yüzüncü Yıl Güzel Sanatlar Fakültesinden 3 olmak üzere toplam 11 öğrenci projeleri ve birer öğretim üyesi ile birlikte programa katıldı.


Davete, Fırat Üniversitesinden İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü 4. sınıf öğrencisi Nurullah Oral katıldı.
Öğrenciler, Avrupa belgeselciler Ağı/Alman Belgeselciler Birliği, İstanbul Film Festivali, yeni Film Fonu, CNN TÜRK, SEYAP, Sinema Genel Müdürlüğü ve Belgesel Sinemacılar Birliği (BSB) temsilcilerine projelerini sundular, görüşlerini ve önerilerini dinlediler.
Projeleri değerlendirme jüri üyeleri arasında Sinema Genel Müdürlüğü, Genç-Des fonu karar vericileri, CNN TÜRK Programlar Koordinatörü Aslı Öymen, Avrupa Belgeselciler Ağı Başkanı (EDN) Cay Wesnigk, Film yapımcısı Gülin Üstün, Belgesel Yapımcısı ve Yönetmen Kemal Öner, İstanbul Film Festivali Film Direktörü Kerem Ayan, Film Yapımcısı Serkan Çakarer ve Yapımcı Sevilay Demirci yer aldı.
Almanya ve Türkiye’nin, önde gelen belgesel film yapımcıları, 5 üniversiteden seçilen projeleri inceleyerek, bu projelerin hayata geçirilmesi ile ilgili olarak gerekli ilk adımları attı.
Seçilen, belgesel filmlerin geliştirilmesi ile ilgili yapılan çalıştaya katılan Fırat Üniversitesi öğrencisi Nurullah Oral, Belgesel Sinemacılar Birliği Anadolu Üniversiteleri İletişim ve Güzel Sanatlar Fakülteleri Belgesel Sinema ve proje geliştirme ve sunum atölyesini başarıyla tamamlayarak sertifika almaya hak kazandı. Aynı zamanda sektörün önde gelen yapımcıları ile görüşme fırsatı buldu.
Projesi kabul edilen Nurullah Oral’ın ‘Yarım Asırlık Aşk’ adlı belgesel filminin konusu ise şöyle: “53 yıl önce birbirlerini sevmelerine rağmen başlık parası yüzünden sevdiğine kavuşamayan Memiş Orhan adlı bir adamın bir barakada 53 yıldır tek başına aynı aşkla sevdiğine kavuşma hayaliyle yaşaması…”

Çalıştayda üstün beğeni toplayan öğrencimizi kutlar başarılarının devamını dileriz.

 

Öğrencimiz TRT'nin programında birincilik ödülü kazandı

İLETİŞİM FAKÜLTESİ ÖĞRENCİLERİNDEN 'GÖKHAN METİN BOZOKUL' ÖNEMLİ BİR BAŞARIYA İMZA ATTI

TRT Haber ve TRT Türk televizyonlarında ortak yayınlanan, genç iletişimcilerin habercilik yeteneğini sergilediği ''Yeni Nesil Haberciler'' programında fakültemiz Radyo Televizyon ve Sinema bölümü son sınıf öğrencisi Gökhan Metin Bozokul birinci oldu.
TRT Genel Müdürlüğünün genç iletişimcileri sahada desteklemek amacıyla yürüttüğü proje kapsamında ‘Haberciliğe Meraklı Üniversite Öğrencileri, Ekipmanlar Bizden, Haberler Sizden’ sloganıyla başlatılan projeye Fırat Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü son sınıf öğrencimiz Gökhan Metin Bozokul’da katılmıştı.
13 farklı iletişim fakültesinden 13 öğrencinin yarıştığı yarışmada öğrenciler 13 hafta boyunca spordan sağlığa, ekonomiden magazine kadar çeşitli konularda haberler hazırladılar.
Nisan ayından beri hazırlıkları devam eden program, Haziran ayında genç iletişimcilerin haberleriyle ekranlarda seyirci ile buluştu.
Jüri tarafından haberleri değerlendirilen öğrenciler, aldıkları yıldızlarla özel hediyelerle buluştu. Yaklaşık 7 aydır devam eden program 2 Ekim'de sona erdi. Her hafta en iyi 3 haberin yıldızla puanlandığı yarışmada öğrencimiz Gökhan Metin Bozokul ve Karadeniz Teknik Üniversitesi öğrencilerinden Murat Makas en fazla yıldızı toplayarak birinciliği paylaştı.


TÜRKİYE'DE İLK
İletişim fakültesi öğrencilerine yönelik hazırlanan yarışma programı, formatı bakımından Türkiye de bir ilk idi. İlk kez bir yarışma programı, haber formatında izleyici karşısına çıktı.

FAKÜLTEMİZ ÖĞRENCİSİ ''GÖKHAN METİN BOZOKUL'' ÜSTÜN BİR BAŞARI GÖSTEREREK ÜNİVERSİTEMİZİ EN İYİ ŞEKİLDE TEMSİL ETTİ
TRT Televizyonlarında yayınlanan ‘Yeni Nesil Haberciler’ programında okulumuzu temsil eden Fırat Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü son sınıf öğrencimiz Gökhan Metin Bozokul, yayınlanan ilk bölümde "Gelecek Vaadeden Haberci" seçilerek haftanın birincisi olmuştu. Her hafta başarılı bir şekilde derece elde eden Bozokul, son bölümde ise Türkiye birincisi olarak ''Yeni Nesil Haberciler'' programına damga vurdu.
Öğrencileri destekleyici ve onları mesleki alanlarda geliştirmelerine olanak sağlayan bu tür projelerin daha fazla hayata geçirilmesinin gerekli olduğunu söyleyen Bozokul:
''TRT Genel Müdürlüğünün böyle güzel bir projesinde yer almak benim için gurur verici. İki yıl önce TRT'de stajımı gerçekleştirdim. Bölümümü ve bu mesleği çok seviyorum. Farklı farklı projelerde yer aldım. Belgesel çekimlerimiz oldu.Kendi mesleğimde kendimi nasıl geliştirebilirimin yollarını aradım. Ve daha sonra böyle güzel bir proje ile karşılaştım. Neden bende böyle bir projede yer almayayım dedim başvuru yaptım ve başvurum onaylandı. Yaklaşık dört ay kendi özel haberlerimi yaptım. Üç aylıkta ön hazırlık ve yayınlanma süreci oldu. Üniversitemizde fazlası ile teorik alanda iyi eğitim alıyoruz. Fakat pratik olarak biz öğrencilerin bir şeyler yapması gerekiyor. Böyle projelerle uygulamalı olarak da kendimi geliştirme fırsatı buluyorum. Verdiğim emeklerin getirdiklerini görünce mutlu oluyorum. Bu projenin bana kattıkları çok fazla. Üniversitemizi en iyi şekilde temsil ettiğim ve bu başarıyı elde ettiğim için çok mutluyum. Türkiye Radyo Televizyon Kurumu'na, İletişim bölümü okuyan öğrencilere böyle bir fırsat ve destek verdiği için çok teşekkür ediyorum.'' dedi.


BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ ‘DSLR’ FOTOĞRAF MAKİNESİ
Program sonunda birinci olan Gökhan Metin Bozokul ve Murat Makas büyük ödül olan DSLR Fotoğraf Makinesi kazandı.
Öğrencimiz Gökhan Metin BOZOKUL'u başarısından dolayı kutluyoruz.


 Öğrencilerimize TRT'den bir ödül daha...

 

Fırat Üniversitesi İletişim Fakültesine TRT’den bir ödül daha

Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü öğrencileri “Geleceğin İletişimcileri Yarışması”nda 3. oldu. 35 üniversite arasından Fırat Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencileri ödül kazandı. Fırat Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencileri ödül kazanmaya devam ediyor.

Türkiye Radyo Televizyon Kurumunca, üniversite öğrencilerinin eğitim faaliyetleri kapsamında yapacakları çalışmalara katkıda bulunmak ve onları teşvik etmek amacıyla düzenlenen “TRT Geleceğin İletişimcileri Yarışması”nın ödülleri sahiplerini buldu.
Radyo Yayıncılığı", "Televizyon Yayıncılığı", "Sesli Görüntülü Haber Yayıncılığı" ve "Yeni Medya Yayıncılığı" ana kategorilerinde bu yıl 35 üniversiteden 351 öğrencinin 211 eserle katıldığı yarışmada, Fırat Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema bölümü öğrencileri Üstün Üstündağ ve Zeynep Parmaksız televizyon haber programı kategorisinde, Fırat Üniversitesi Güzel Sanatlar Bölümü Öğretim Görevlisi Rüçhan Keçeci'nin eserlerini konu edilen belgesel program çalışmasıyla 3.’lük ödülü kazandılar.

Rektör Demirdağ, öğrencileri makamında konuk etti

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, “TRT Geleceğin İletişimcileri Yarışması”nda ödül kazanan İletişim Fakültesi öğrencileri Zeynep Parmaksız, Üstün Üstündağ, İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Aydın Çelik, RTV Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Feridun Nizam ve Güzel Sanatlar Bölümü Öğretim Görevlisi Rüçhan Keçeci’yi makamında kabul etti.

Kazanılan başarıdan dolayı öğrencileri yürekten kutladığını söyleyen Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, “Öncelikle bu başarıyı elde ederek hem kendi hayatınızda önemli bir deneyim kazandığınız hem de üniversitemizin adını ulusal alanda duyurduğunuz için siz öğrenci arkadaşlarımızı ve danışman hocalarımızı tebrik ediyorum. Okuduğunuz, öğrenim gördüğünüz alanla ilgili göstermiş olduğunuz hassasiyet ve gayretiniz için sizleri kutluyorum.” dedi.

Televizyon haber programı kategorisinde 3.’lük ödülü alan, Radyo, Televizyon ve Sinema bölümü öğrencileri Üstün Üstündağ ve Zeynep Parmaksız’ı tebrik eden Rektör Prof. Dr. Demirdağ, öğrencilere tablet hediye etti.

İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Aydın Çelik’in de hazır bulunduğu ziyarette bir açıklama yapan Rektör Prof. Dr. Demirdağ, bu başarıların sağlanmasında İletişim Fakültesi ile Fırat Radyo ve Televizyon bölümünün önemine dikkat çekerek, alınan başarıdan dolayı başta öğrenciler üzerinde emekleri olan İletişim Fakültesi öğretim üyeleri olmak üzere, öğrencileri yürekten kutladığını belirtti.

İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Çelik, öğrencileri ağırladı

İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Aydın Çelik de Radyo, Televizyon ve Sinema bölümü öğrencileri Üstün Üstündağ ve Zeynep Parmaksız’ı makamında kabul ederek başarılarından dolayı öğrencileri kutladı. Dekan Prof. Dr. Aydın Çelik ödül kazanan öğrencilere çeşitli hediyeler takdim etti.

 

Ödül alan öğrenciler gazetemizin sorularını cevaplandırdı

Türkiye Radyo Televizyon Kurumunca, üniversite öğrencilerinin eğitim faaliyetleri kapsamında yapacakları çalışmalara katkıda bulunmak ve onları teşvik etmek amacıyla düzenlenen " TRT Geleceğin İletişimcileri Yarışması" '' Radyo Yayıncılığı", "Televizyon Yayıncılığı", "Sesli Görüntülü Haber Yayıncılığı" ve "Yeni Medya Yayıncılığı" ana kategorilerinde  bu yıl 35 üniversiteden 351 öğrencinin 211 eserle katıldığı yarışmada, Fırat Üniversitesi İletişim Fakültesi , Radyo Televizyon ve Sinema bölümü  öğrencileri olarak, Televizyon haber programı kategorisinde, Fırat Üniversitesi Eğitim Fakültesi, Güzel Sanatlar Bölümü Öğretim Görevlisi Rüçhan Keçeci'nin eserlerinin konu edildiği haber programı çalışmasıyla 3.’lük ödülü aldınız. Öncelikle sizi tebrik ediyoruz... (Haberin devamı Fırat Haber Gazetesinde...)


İletişim Fakültesi Bayan Basketbol Takımından İkincilik Derecesi...

Birincil sekmeler

2015-2016 Eğitim-öğretim döneminde Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı tarafından organize edilen fakülteler arası basketbol müsabakalarında, Fakültemiz Bayan Futbol Takımı
ikincilik derecesi elde etti.

   

   

  2.Alemlere Rahmet Kısa Film Yarışmasında Büyük Ödül Fırat İletişim'e...
  Senaryo ve yönetmenliğini Arş.Gör. Yunus Namaz'ın yaptığı Masumiyetin Düşüşü adlı kısa film, Siyer Araştırmaları Vakfının organize ettiği  “2.Âlemlere Rahmet Kısa Film Yarışması” ödül töreninde (27 Aralık 2015 Pazar) büyük ödüle layık görüldü. Ödül töreni İstanbul Haliç Kongre Merkezinde yapılan bu seneki yarışmaya 103 film başvurdu. Yunus  Namaz' ın  yönettiği  "Masumiyetin  Düşüşü"  adlı film, birincilik ödülünün sahibi oldu ve ödül, Siyer  Vakfı Kurucusu Muhammed Emin Yıldırım tarafından takdim edildi. Masumiyetin Düşüşü fakültemizde faaliyetlerini yürüten Sinefi (Sinema Topluluğu) üyelerinin de desteğiyle gerçekleştirildi. Filmde yaklaşık 40 kişi görev aldı. Görev alanlar arasında SİNEFİ ekibinden Hessin Taşkın, Murat Kılıç, Gökçe Üstündağ, Gülsüm Aldanma ve Seçkin Arslan yer almakta... Kısa filmde, masum insanların ölümünün/ öldürülüşünün hikâyesine farklı bir açıdan yaklaşarak güncel bir konuya dikkat çekiliyor. Bu başarıda emeği geçen Yunus Namaz'a, SİNEFİ ekibine ve filmde görev alanlara teşekkür eder, başarılarının devamını temenni ederiz.
  “Hayal Edin Gerçekleştirelim” adlı projeye birincilik ödülü...
  Fırat Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü üçüncü sınıf öğrencisi Mehmet Emin Alkan, Kredi Kayıt Bürosu’nun hayata geçirdiği “Hayal Edin Gerçekleştirelim” Sosyal Sorumluluk Proje yarışmasında spor kategorisinde Türkiye birincisi oldu. Türkiye genelinde başta İstanbul, Denizli, Trabzon, İzmir, Ankara ve Antalya olmak üzere toplam 60 ilden 99 farklı üniversitenin katıldığı yarışmada, çevre, eğitim, sağlık, spor, kültür-sanat ve toplum kategorilerinde 560 proje başvurusu gerçekleştirildi.
  Nisan ayında yapılan jüri değerlendirme toplantısında, 6 kategorideki 30 proje, jüri oyları ile belirlendi. Böylece en başarılı 18 proje ödül almaya hak kazandı. İstanbul'da düzenlenen ödül törenine Fırat Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Halil Hasar da katıldı. Yarışmaya “Türk Sporuna Önem İleride Parlak Dönem” adlı proje ile katılan Fırat Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencisi Mehmet Emin Alkan ile İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ömer Osman Umar, Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ’ı makamında ziyaret ettiler. Demirdağ, yarışmada dereceye giren İletişim Fakültesi öğrencisi Mehmet Emin Alkan’ı başarısından dolayı kutladı ve hediyesini takdim etti. (Haber: Rektörlük Basın)

     


  Geleceğin İletişimcileri Fırat İletişim'den... 
  TRT'nin “Gençlere önem vermek geleceğe önem vermek” ilkesinden hareket ederek gerçekleştirdiği "TRT Geleceğin İletişimcileri Yarışması" ödül töreni 27 Mayıs Çarşamba günü yapıldı. Saat 20.00‘da TRT Arı Stüdyosu’nda yapılan gala gecesinde öğrenciler ödüllerini aldı. Prpgram TRT Okul ekranlarından naklen yayınlandı. Ödül töreninde Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü 2.sınıf öğrencimiz Numan Kutkay'ı ve ekip arkadaşları Oğuzhan Deprem, Zülfü Bektaş, Enes Nas ve Ömer Özdoğan'ın "Zor" adlı eserleri Müzik Videosu kategorisinde üçüncülük ödülüne layık görüldü. Öğrencimizi tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyoruz...

   

  Türkçe