Diller

Başarılarımız

İletişim Fakültesi Bayan Basketbol Takımından İkincilik Derecesi...

Birincil sekmeler

    2015-2016 Eğitim-öğretim döneminde Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı tarafından organize
    edilen fakülteler arası basketbol müsabakalarında, Fakültemiz Bayan Futbol Takımı
    ikincilik derecesi elde etti.

 

 

2.Alemlere Rahmet Kısa Film Yarışmasında Büyük Ödül Fırat İletişim'e...
Senaryo ve yönetmenliğini Arş.Gör. Yunus Namaz'ın yaptığı Masumiyetin Düşüşü adlı kısa film, Siyer Araştırmaları Vakfının organize ettiği  “2.Âlemlere Rahmet Kısa Film Yarışması” ödül töreninde (27 Aralık 2015 Pazar) büyük ödüle layık görüldü. Ödül töreni İstanbul Haliç Kongre Merkezinde yapılan bu seneki yarışmaya 103 film başvurdu. Yunus  Namaz' ın  yönettiği  "Masumiyetin  Düşüşü"  adlı film, birincilik ödülünün sahibi oldu ve ödül, Siyer  Vakfı Kurucusu Muhammed Emin Yıldırım tarafından takdim edildi. Masumiyetin Düşüşü fakültemizde faaliyetlerini yürüten Sinefi (Sinema Topluluğu) üyelerinin de desteğiyle gerçekleştirildi. Filmde yaklaşık 40 kişi görev aldı. Görev alanlar arasında SİNEFİ ekibinden Hessin Taşkın, Murat Kılıç, Gökçe Üstündağ, Gülsüm Aldanma ve Seçkin Arslan yer almakta... Kısa filmde, masum insanların ölümünün/ öldürülüşünün hikâyesine farklı bir açıdan yaklaşarak güncel bir konuya dikkat çekiliyor. Bu başarıda emeği geçen Yunus Namaz'a, SİNEFİ ekibine ve filmde görev alanlara teşekkür eder, başarılarının devamını temenni ederiz.
“Hayal Edin Gerçekleştirelim” adlı projeye birincilik ödülü...
Fırat Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü üçüncü sınıf öğrencisi Mehmet Emin Alkan, Kredi Kayıt Bürosu’nun hayata geçirdiği “Hayal Edin Gerçekleştirelim” Sosyal Sorumluluk Proje yarışmasında spor kategorisinde Türkiye birincisi oldu. Türkiye genelinde başta İstanbul, Denizli, Trabzon, İzmir, Ankara ve Antalya olmak üzere toplam 60 ilden 99 farklı üniversitenin katıldığı yarışmada, çevre, eğitim, sağlık, spor, kültür-sanat ve toplum kategorilerinde 560 proje başvurusu gerçekleştirildi.
Nisan ayında yapılan jüri değerlendirme toplantısında, 6 kategorideki 30 proje, jüri oyları ile belirlendi. Böylece en başarılı 18 proje ödül almaya hak kazandı. İstanbul'da düzenlenen ödül törenine Fırat Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Halil Hasar da katıldı. Yarışmaya “Türk Sporuna Önem İleride Parlak Dönem” adlı proje ile katılan Fırat Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencisi Mehmet Emin Alkan ile İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ömer Osman Umar, Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ’ı makamında ziyaret ettiler. Demirdağ, yarışmada dereceye giren İletişim Fakültesi öğrencisi Mehmet Emin Alkan’ı başarısından dolayı kutladı ve hediyesini takdim etti. (Haber: Rektörlük Basın)

   


Geleceğin İletişimcileri Fırat İletişim'den... 
TRT'nin “Gençlere önem vermek geleceğe önem vermek” ilkesinden hareket ederek gerçekleştirdiği "TRT Geleceğin İletişimcileri Yarışması" ödül töreni 27 Mayıs Çarşamba günü yapıldı. Saat 20.00‘da TRT Arı Stüdyosu’nda yapılan gala gecesinde öğrenciler ödüllerini aldı. Prpgram TRT Okul ekranlarından naklen yayınlandı. Ödül töreninde Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü 2.sınıf öğrencimiz Numan Kutkay'ı ve ekip arkadaşları Oğuzhan Deprem, Zülfü Bektaş, Enes Nas ve Ömer Özdoğan'ın "Zor" adlı eserleri Müzik Videosu kategorisinde üçüncülük ödülüne layık görüldü. Öğrencimizi tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyoruz...

 

Türkçe