Diller

Fırat Haber dijital yayın hayatına başladı

Farat Haber Logo link için_0.jpg

Fırat Üniversitesi İletişim Fakültesi uygulama gazetesi olarak 2004 yılından itibaren basılı gazete olarak yayın hayatına devam eden Fırat Haber, internet gazetesi olarak yeni yüzüyle okurlarıyla buluştu.

Fırat Üniversitesi İletişim Fakültesi uygulama gazetesi olan ve basılı gazete formatının yanı sıra dijital platformda da okurlarıyla buluşan Fırat Haber, hem İletişim Fakültesi öğrencilerine yeni medya ortamında habercilik deneyimi kazandırmayı amaçlıyor, hem de zengin haber içeriği, ilgi çeken fotoğraf ve videolarıyla okurlara yeni bir haber platformu sunuyor. Kampüs, Kent&Çevre, Kültür&Sanat, Röportaj ve Sağlık gibi kategorilerin yer aldığı bir internet gazetesi olan Fırat Haber’de öğrencilerin yaptıkları haberler yayımlanacak.

basılı gazete foto.jpg

İletişim Fakültesi öğrencilerinin katkılarıyla içeriğinin sağlandığı Fırat Haber’in sadece Fırat Üniversitesi için değil, Elazığ için de güvenilir ve saygın bir haber kaynağına dönüşmesi hedefleniyor. Öğrencilerden oluşan Fırat Haber ekibi, çalışmalarını Fırat Haber Merkezinde sürdürecek. Haber üretim birimi olan Fırat Haber Merkezinde haber toplama ve yazma teknikleri, görsel anlatım, fotoğraf ve video başta olmak üzere, yazılı ve görsel haber üretiminin tüm unsurları ile ilgili atölye çalışmaları yapılacak. İletişim Fakültesi öğrencilerinin derslerinde görmüş oldukları kuramsal bilgileri uygulamaya dönüştürmelerine olanak sağlamayı amaçlayan Fırat Haber internet gazetesi, öğrencilerin haber yapma pratiklerini geliştirebilmeleri ve habercilik deneyimi kazanmaları; ayrıca, kısa film ve belgesel türündeki çalışmalarını da paylaşabilmeleri için temel bir platform olacak.

Dijital dönüşümün bir sonucu olan yeni medya, haber ve okur arasında interaktif bir iletişim yaratırken, okurun haberlere daha hızlı ve kolay ulaşmasını da sağlıyor. Bu anlamda, dijital medya olanaklarını ve bilgisini öğrencilerine aktarmayı hedefleyen İletişim Fakültesi, genç iletişimcilerin enerjisiyle ve dopdolu içerikleriyle, Fırat Haber gazetesini Fırat Üniversitesinin yeni bir  dijital markası olarak okurlarıyla buluşturuyor. Ayrıca, Fırat Haber gazetesine Fırat Üniversitesinin ana sayfasında yer alan linkten de ulaşılabiliyor.

Fırat Haber için tıklayınız: https://gazete.firat.edu.tr

İnternet sitesi 2.jpg